Sprawdzian z historii quiz

Pobierz

Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. Materiały zawarte w kursie są zgodne z obecną podstawą programową .. Osadź.. Pełny test z odpowiedziami i punktacją maturalną zawierający wszystkie zadania z arkusza dostępny jest w aplikacji Matura - testy i zadania Za rozwiązanie wszystkich zadań zdobywa się 34 punkty - 50% punktów za zadania zamknięte i ok. 50% punktów za zadania otwarte.. Dajemy 50% szans na wskazanie poprawnej odpowiedzi.. Sprawdzian wiadomości z lekcji historii dla klasy 5.. Co prawda zajmują się tylko niektórymi postaciami i wydarzeniami, ale i tak nie brakuje .Test Wiek pary - pierwsza połowa XIX wieku, Rozdział I podręcznika Historia WSZPWN dla Klasa III.. Podziel źródła historyczne na pisane i niepisane: przedmioty codziennego użytku, broń, pamiętniki, listy, przekazy ustne, roczniki, obrazy, mozaiki, kroniki.. Obecnie czwartoklasiści przerabiają historię Polski - od początków państwa aż do współczesności.. Test historyczny przygotowaliśmy na podstawie podręczników do klasy czwartej.. Quizy historyczne.. Test z historii dział 1. klasa 4 - Co na sprawdzianie.. Komentarz: Epoka oświecenia trwała w Europie przez cały wiek XVIII, choć jej korzenie tkwią jeszcze w wieku XVII.23.. a) Era b) Historia c) Chronologia 18) Co zawiera legenda?. Sprawdź, czy poradziłbyś sobie z pytaniami z historii na maturze..

Test wiedzy z historii DRAFT.

to właśnie tą strone odkryłam.. quiz historyczny.. Podane są przykłady wypracowań dla obydwóch tematów.. 7 faktów na temat słynnej bitwy, które powinien znać każdy Polak.Test Starożytność - początki ludzkości i cywilizacje Bliskiego Wschodu, Rozdział I podręcznika Bliżej Historii dla Klasa I. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Test historyczny - pytania z czwartej klasy podstawówki.. Dramaty historyczne Williama Szekspira nazywa się inaczej: a. tragediami, b. kronikami historycznymi, c. tragikomediami.. Odpowiedź b. Komentarz Inna nazwa dramatów historycznych Szekspira to kroniki historyczne.. Test składa się z 12 pytań o różnym stopniu trudności.. Sprawdź, ile już wiesz!Quizy historyczne.. quiz historyczny.. Test z odpowiedziami Powtórzenie Fiszki Przeglądaj pytania z testu.. .myśle że mogła byś wpisać bobie sprawdzian dla klasy 5 z histori mi to dało ale eraz mam 16 lat.. historyczne.. Powiązane z testem.. Historia w źródłach.. Edytuj elementy.. Klasa 3 Klasa 4 Historia Szkoła ninocoma.. Tylko prawdziwy znawcy będą mieli z tego quizu 10/10.. Łatwy quiz z dat.. Powiązane z testem.. Epoka oświecenia to: a. cały wiek XVII.. Edit.Darmowy quiz: Sprawdzian z historii klasa 7 dział 3 - Europa i świat po Wiośnie Ludów - Wczoraj i dziś w kategorii Szkoła podstawowaTest wiedzy z historii.. Arkusz egzaminacyjny zawiera od 24 do 28 zadań, w tym zarówno zadania zamknięte, jak i zadania otwarte..

Opracowanie tematów z historii.

Obrazy Matejki, które powinien znać każdy Polak.. Sprawdzian historia klasa 4 - test z całego podręcznika.. Do uzyskania: 50 punktów.. Udostępnij Udostępnij wg Ninocom.. Uwzględnij przynajmniej dwa różne znaczenia tego wyrazu.. Starożytność - Sparta.. Testy można wykorzystać jako interaktywne powtórzenie materiału z zajęć.Ekstremalny quiz wiedzy z historii.. Opis testu.. Sprawdzian wiadomości "Z historią na ty" -kl.4.. c. cały wiek XVIII.. Rozwiąż test.. tam są takie super tekstyHistoria.. Notatki z historii dla liceum - zakres rozszerzony.Testy z historii dla podstawówki Tematyczna bibliografia artykułów z "Mówią Wieki" Opracowanie tematów z historii.. Sprawdzian z historii klasa 4 - Wczoraj i dziś - przekrojowy test z całego podręcznika; Sprawdzian z historii klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów - Wczoraj i dziś; Sprawdzian z historii klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej .Powtórz epokę oświecenia, rozwiązując z nami test.. Tagi #klasa5 #klasa5historia #klasa5historiadzial2 Inne tryby testu.. Starożytne ateny, sparta, rzym.Matura z historii, maj 2008 - poziom rozszerzony.. Polska, Europa i .TEST Początki ludzkości.. Ilość zadań: 23 oraz wypracowanie.. Tematyczna bibliografia artykułów z "Mówią Wieki"..

Notatki z historii dla szkoły podstawowej.

Historia Polski.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 3 - Wojny i upadek Rzeczypospolitej.Liczby Rzymskie Test z Historii.. Sprawdziany z chemii, fizyki, geografii, biologii, historii.Leonidas bowiem z garstką zaledwie wojowników, których powiódł pod Termopile, przeciwstawił się Kserksesowi, ze wszystkich królów (.). perskich najwybitniejszemu pod względem (.). wspaniałości czynów, dokonanych w czasie swej wyprawy.Egzamin ósmoklasisty: historia.. Więcej.. Historia w źródłach.. Rozwiąż test.. Sprawdź swoją wiedzę w naszym quizie.Historia dla klasy 5.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.Play this game to review History.. Ten quiz to 15 pytań o różne epoki.. Notatki z historii dla liceum - zakres podstawowy.. Quizy Historia - sprawdź największą bazę quizów o tematyce Historia.. Przygotowany przez nas test z historii dział 1. klasa 4 zwiera pełny zakres materiałów do przerabianego działu z historii na obecny rok szkolny.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 1 - Z historią na Ty.. Testy: Historia.Sprawdziany na podstawie podręcznika Wczoraj i dziś wydawnictwa Nowa Era.. ale pamiętam co sie z moją młodszą o 2 lata siostra Blanką urzerałam i nie mogłam dojść ale znalazłam..

Sprawdzian wiadomości z lekcji historii dla klasy 5.

Kroniki historyczne to inaczej cykl dramatów z dziejów Anglii, które ukazują walki o koronę w czasach średniowiecza.Sprawdziany, pomoce edukacyjne, testy do klas 4, 5, 6, 7, 8.. Sprawdzian historia klasa 4 dział 2 - Od Piastów do Jagiellonów.. Publikacja pozwoli powtórzyć .Gotowi na szybki test z historii?. Poniższy obszar został stworzony na potrzeby sprawdzenia nabytej wiedzy z zakresu zagadnień z historii dla uczniów szkół podstawowych.. Notatki z historii dla szkoły podstawowej.. Wymagane logowanie .klasa 6 historia dział 2.. Quiz z działu Historia czeka na Ciebie!Test z historii dla klasy 6 dział 2 na podstawie podręcznika Nowa Era Wczoraj i dziś, rozdział "W Rzeczypospolitej szlacheckiej".. Starożytne ateny, sparta, rzym.. Tagi #klasa5 #klasa5historia #klasa5historiadzial2 Inne tryby testu.. Egzamin dojrzałości tuż, tuż.. Quizy historyczne.. Rozwiązuj quizy, testy, głosowania lub stwórz swoje własne.. Odpowiedź: c.. To play this quiz, please .Łatwy quiz z polskich władców.. Polub.. b. przełom XVII i XVIII wieku.. Przygotuj się do klasówki i sprawdzianu.Sprawdzian Z historią na Ty przygotowaliśmy zgodnie z podstawą programową Nowa edycja 2020-2022. historyczne..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt