Sprawdzian z ułamków dziesiętnych i zwykłych klasa 6

Pobierz

W teście znajduje się 14 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Figury, bryły.. Droga, prędkość, czas * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA V.. Sprawdź swoją wiedzę: Zadania tekstowe z dzieleniem ułamków zwykłych.. Ułamki zwykłe czy dziesiętne?. W teście znajduje się 8 zadań, a każde z nich jest warte 1 lub 2 punkty.. Proste, odcinki, kąty.. Ola waży o 2,3 kg więcej niż Ula i o 3,9 kg mniej niż Ada.. Ćwiczenia -porównywanie ułamków dziesiętnych, obliczenia pamięciowe i .klasa 6.. Następny Klasówka 1 (klasa VI) - działania na liczbach całkowitych.. Odczytywanie i zapisywanie.. kl. 6.docx na koncie użytkownika krucha • folder ułamki liczby wymierne • Data dodania: 15 paź 2010 Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w celu usprawnienia korzystania z serwisu Chomikuj.pl oraz wyświetlenia reklam dopasowanych do Twoich potrzeb.Zacznij rozwiązywać test!. Liczby całkowite.. Łącznie do uzyskania jest 10 punktów.. Materiał zawiera 5 filmów, 38 ćwiczeń, w tym 20 interaktywnych.. Ile ważą poszczególne dziewczęta, jeżeli Ada waży 47,9 kg?. 5 6 ∙ 3 = 5 2 = 2 1 2Ala przeczytała 5 stron w 4 minuty, a Iza 6 stron tej samej książki w 5 minut.. Jeżeli cyfry występujące w rzędach całkowitych są równe, należy porównywać cyfry w rzędach części dziesiątych, setnych, tysięcznych itd., aż do rzędu, w którym w jednym z ułamków pojawi się cyfra większa niż w drugim.Testy matematyczne - zamiana ułamków..

mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych - pobierz w pdf .

Program III etap (2012r.)Zad.. Działania pisemne.. Miary kątów *, Okręgi, koła - PRAWDA FAŁSZ, Zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne, Zamień na złotówki, Zamień na metry, Zamień na kilogramy, Zaokrąglij do części dziesiętnych, Zaokrąglij do części setnych, Zaokrąglij do jedności, Zaokrąglij do dziesiątek, .Sprawdziany 15 - minutowe z matematyki z zakresu ułamków dziesitnych do V klasy szkoły podstawowej Rzd I Zadanie 1.. To jest aktualnie zaznaczony element.. (2 pkt) Wyznacz rozwinięcie dziesiętne liczby [tex] rac{65}{11}[/tex].. LICZBY NATURALNE I UŁAMKI; .. Następna lekcja.a) 4 · 2 + 6 4 · (2 + 6) b) 24 - 6 : 3 (24 - 6) : 3 P 5.. Potrzebuje sprawdzianu z matematyki z ułamków zwykłych i dziesiętnych dla klasy 6 wydawnictwo gwo 0 ocen | na tak 0%.. Opinie naszych użytkowników.. Z matematyki Mirek ma trzy czwórki i dwie piątki.. (1 pkt) .. Z rozwinięć dziesiętnych ułamków zwykłych: wybierz ułamek o najdłuższym okresie.. Zadanie 1/20 .. Rano 8 samochodów odjechało.. Podobne pytania.. Koszt SMS 3.69 zł brutto Zobacz inne opcje płatnościUŁAMKI ZWYKŁE - DODAWANIE, ODEJMOWANIE, MNOŻENIE, DZIELENIE - PRZYKŁADY 1) a)Zamień ułamek niewłaściwy na liczbę mieszaną (wyłącz całości): 1 całościGRUPA B UŁAMKI ZWYKŁE KLASA V Czas pracy: 45 min.. ZADANIA KLASA .Kartkówka 2 (klasa VI) - Dzielenie ułamków zwykłych Wysłany przez Joanna Palińska | | AKTUALNOŚCI , Kartkówki | 0 | Przykładowe zadania z dzielenia ułamków zwykłychPlik Sprawdzian ułamki zwykłe i dzies..

Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych.

Wybierz wyrażenie, które ilustruje rozwią-zanie zadania i oblicz jego wartość.Ułamki - pomoce i ćwiczenia dla dzieci do wydruku.. Test - zamiana ułamków.. Przypomnienie wiadomości o dzieleniu ułamków.. Łącznie do uzyskania jest 20 punktów.. Całość powinna Ci zająć maksymalnie 10-15 minut.SPRAWDZIAN UŁAMKI DZIESIĘTNE KLASA VI ZAD.1 Oblicz w pamięci: a) 0,8+1,2+4,5+0,8= b) 1,5-0,25= c) 2-0,45= d) 0,2* 0,3= e) 9,6* 100= f) 0,004* 10= g) 0,001* 6,5= h) 0,3* 0,4 * 0,5= i) 18,9: 100 = j) 0,6 : 0,3 = k) 0,26 : 1,3 = l) 5: 0,5 = ZAD.2 Oblicz sposobem pisemnym: a) 8,35+9,853+12,8= b) 15,763-2,89= c) 9,2-2,796= ZAD.3 Oblicz wartość .Przykładowe zadania z mnożenia i dzielenia ułamków dziesiętnych.. Liczby dziesiętne * SPRAWDZIANY / KLASÓWKI - KLASA VI.. 2015-01-12 17:07:32 .Sprawdzian z ułamków zwykłych i dziesiętnych 34 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 10:56: Przemysław Szlagor: Ċ: ulamkizwykleIII.pdf Wyświetl Pobierz: Sprawdzian z ułamków zwykłych - III wersja 50 KB: wersja 2 : 3 maj 2011, 11:02: Przemysław Szlagor: Ċ: ulamkizwykleII.pdf Wyświetl Pobierz: Sprawdzian z ułamków zwykłych - II wersja 36 KB .Zaznaczanie i odczytywanie ułamków zwykłych na osi liczbowej..

Dzielenie ułamków przez ułamki.

Która z dziewcząt czyta szybciej?. Zapisz cyframi podane liczby a) .. Microsoft Word - Sprawdziany V klasa - publ04.doc Author: Administrator Created Date: 4/13/2003 19:56:41 .Matematyka 6. klasa Operacje arytmetyczne Dzielenie ułamków przez ułamki.. W nocy na parkingu samochody stały w 5 rzędach po 12 samochodów.. 3.3 Rozwinięcie dziesiętne ułamka zwykłego .Spośród ułamków zwykłych: ułamkami mniejszymi od są: Zaznacz prawidłową odpowiedź: Zadanie 10.. Ile razy szybciej rośnie włos?. Jaka jest średnia arytmetyczna ocen Mirka z .Materiał zawiera: - animacje wprowadzającą sposób obliczania ułamka danej liczby w kontekście realistycznym, - dwa ćwiczenia interaktywne na obliczanie ułamka danej liczby, - opis z ilustracją przedstawiający sposób obliczania ułamka danej liczby oraz odpowiednią regułąDzielenie ułamków zwykłych.. Ile samochodów zostało na parkingu?. Obliczenia wykonaj na kalkulatorze.. Liczby dziesiętne * TESTY, ZADANIA INTERAKTYWNE.. Składa się on z 16 zadań o różnym stopniu trudności.. Dzielić: Oceniać: Poprzedni Dzielenie liczb dziesiętnych przez liczy naturalne.. 0 0 Odpowiedz.. Pragnę serdecznie podziękować za wspaniałe pomysły i ciekawe materiały z których korzystam już od jakiegoś czasu w pracy z dziećmi.dodawanie ułamków, mnożenie ułamków, ułamki zwykłe, dzielenie ułamków, odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków, dodawanie i odejmowanie ułamków o różnych mianownikach, porównywanie ułamków, skracanie ułamków, dzielenie ułamków zwykłych, ułamki dziesiętne, zamiana ułamków zwykłych na dziesiętne, mnożenie ułamków zwykłych, dodawanie i odejmowanie ..

Popularne 3.2 Wprowadzenie ułamków dziesiętnych.

Drogi uczniu!. Aby wyświetlić prawidłowe rozwiązania i wynik Twojego testu, wyślij SMS o treści AP.TFU4 na nr 73068 Otrzymasz dostęp do wszystkich klasówek i testów, oraz płatnych artykułów przez dwie godziny (120min)!. 8.Sprawdzian- dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych advertisement Sprawdziany 15 - minutowe z matematyki z zakresu ułamków dziesiętnych do V klasy szkoły podstawowej Sprawdzian - Ułamki dziesiętne Rząd I Zadanie 1.Materiał składa się z sekcji: "Dodawanie i odejmowanie ułamków dziesiętnych", "Mnożenie i dzielenie ułamków dziesiętnych".. Sprawdźmy, czy otrzymamy ten sam wynik, mnożąc 5 6 przez odwrotność ułamka 1 3 , czyli przez 3 .. O autorze.. (2 pkt) Włos ludzki rośnie z prędkością 2,8 mm na tydzień, a paznokieć u ręki z prędkością 0,5 mm na tydzień.. Oś liczbowa.. Jaka jest 129. cyfra po przecinku w tym rozwinięciu?. Joanna Palińska.. Przed Tobą sprawdzian z matematyki, który sprawdzi Twoją wiedzę z działu: Ułamki zwykłe i dziesiętne.. Zamień ułamek dziesiętny na zwykły a/b.Ma ktoś sprawdzian z matematyki ułamki zwykłe i dziesiętne dla klasy 6 ?. powiązane posty .Działania na ułamkach zwykłych i dziesiętnych .. Filmy - dodawanie, odejmowanie, mnożenie, dzielenie ułamków dziesiętnych w sytuacjach praktycznych (zakupy).. Zamiana wyrażeń dwumianowanych na ułamki dziesiętne i odwrotnie.. Zamiana ułamka dziesiętnego na zwykły i odwrotnie (na 4 sposoby).. Do pierwszych 12 zadań podano 4 odpowiedzi.. Tylko jedna jest poprawna.Porównywanie ułamków dziesiętnych zaczynamy od porównania cyfr występujących w ich najwyższych rzędach..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt