Sprawdzian opowieść c

Pobierz

Podstawę wiary Zad.. B. dosyć duża nora.. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.C.S.. Opowieści z Narnii.. postaci realistyczne:.. postaci fantastyczne:.. Lew, czarownica i stara szafa, test z lektury.. Jak nazywał się zmarły wspólnik Scrooge'a?. b) W ostatnim akapicie zostały użyte czasowniki w trybie rozkazującym c) W ostatnim akapicie trzy zdania są złożone, a jedno pojedyncze.. "OPOWIEŚĆ WIGILIJNA" Kartkówki z lektury umieszczane na moim blogu mają za zadanie jedynie sprawdzić znajomość lektury.. Rozwiąż test!Pytania i odpowiedzi do lektury Opowieść wigilijna (.. Rozpocznij test.Test wiedzy z lektury- "Opowieści z Narnii- Lew, Czarownica i Stara szafa".. UWAGA!. Zaznacz fałszywe zdanie a) W ostatnim akapicie występują dwa imiesłowy.. Lew, czarownica i stara szafa.. 24 grudnia.. * Zła królowa wyczarowała ptasie mleczko dla EdmundaTest zawiera 18 pytań.. Praca klasowa dotycząca lektury Ch.. Ewentualny brak stron lub inne usterki zgłoś nauczycielowi.. Dickensa Opowieść wigilijna.. 1) Kto jako pierwszy spotkał w Narni Pana Tumnusa?. 1) Jaką rolę pełniła Biała Czarownica w Narnii?. Wybierz właściwą odpowiedź.. a) John b) Marlon c) Richard d) Clive 3) Co miała na głowie czarownica ?Test z lektury "Opowieść wigilijna" (Charles Dickens).. test do lektury kamienie na szaniec.C.. b) jedna kobieta i trzech mężczyzn.W Narnii-test podsumowujący znajomość lektury" Opowieści z Narnii"..

Barwną opowieść D. siostrzeniec.

Życzył Scrooge'owi pomyślnego Nowego Roku 8.. (1 .Nie świętuje, wigilię spędza sam, nie dba o uczucia rodzinne, szacunek pracownika ani o pamięć zmarłego przed siedmiu już laty wspólnika i przyjaciela, Jakuba.. pracownikiem.. PRACA KLASOWA SKŁADA SIĘ Z DWÓCH CZĘŚCI.. Zaproszony przez kuzyna na Wigilię, Scrooge.. Jakub Marley był: wspólnikiem Ebenezera.. Przechodząc przez magiczny wodospad.. Wymień kilka postaci realistycz-nych i fantastycznych występujących wutworze.. Poniżej znajdziesz listę pytań z lektury Opowieść wigilijna, które mogą Ci się przydać do powtórki.. Przez wiele lat szukali wyjścia, aż w końcu im się udało.. c) miał długą brodę.. Ile było rodzeństwa?. 21 pytań Lektury szkolne dvr111.. (0-6) * Dom pana Tumnusa to A. jama w ziemi.. Lew, czarownica i stara szafa".. Podczas odgadywania możesz użyć koła, ale pamiętaj, że pomniejszy to Twój wynik końcowy.. 4.WYPEŁNIA UCZEŃ miejsce na naklejkę KOD UCZNIA PESEL ODZINA ROZPOCZĘCIA Egzamin ósmoklasisty Język polski DATA: 15 kwietnia 2019 r. G : 9:00 CZAS PRACY: 120 minut Instrukcja dla ucznia 1.. C imię, nazwisko nr w dzienniku.. Drugi duch zaprowadził Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grób Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazał mu własne dzieciństwo .Test ze znajomości lektury pt. "Opowieści z Narnii" 1. a) Więziła Jasia i Małgosię b) Przyjaźniła się z bobrami c) Spowodowała wieczną zimę bez Bożego Narodzenia d) Czekała z niecierpliwością na przybycie Aslana 2) Kogo doprowadziły Bobry do Aslana?.

Nigdy nie wymagałam pełnych zdań (oczywiście tylko w przypadku tej formy sprawdzianu ), dlatego podaję krótkie odpowiedzi.GR.

Zrób test online i sprawdź!10 Opowieść wigilijna 6.. Błogosławił święta D.. Test z lektury - sprawdź swoją wiedzę.. a) fauna Tumnusa, b) Białą Czarownicę, c) Aslana.. 3 Ziemia Obiecana to inaczej /1 A. Nil B. Egipt C. Eden D. Kanaan Kogo Łucja spotkała w Narnii podczas swojej pierwszej wizyty?. b) ubrany był w kożuch.. Rozwiąż test!Egzamin ósmoklasisty Język polski DATA: 25 maja 2021 r. G : 9:00 CZAS PRACY: do 180 minut Instrukcja dla ucznia 1.. Nasz bohater nie miał szczęśliwego dzieciństwa.. Jak dobrze pamiętasz tę lekturę?. PIERWSZA TO PYTANIA NA, KTÓRE POWINIENEŚ .Która z podanych informacji nie pasuje do opisu karła: a) miał poniżej metra wzrostu.. Książka opowiada o czwórce dzieci, które przedostają się do magicznej krainy przez tylne drzwi starej garderoby.. Przeczytać lektury: Karol Dickens "Opowieść wigilijna", Adam Mickiewicz "Dziady cz. II" klasa 8 Zapoznać się z informacjami dotyczącymi formy listu motywacyjnego (podręcznik, str. 281), a następnie uzupełnić ćwiczenia z Zeszytu ćwiczeń, str. 110 - 112 Materiały z języka polskiego dla uczniów kl. VIII do samokształcenia:C.. 3.Marley był dla Scrooge'a: (1 punkt) bratem.. Wrócili tam po swojej śmierci w Narnii.192 Opowieść wigilijna - Karol Dickens 3 Test jednokrotnego wyboru Zaznacz jedną prawidłową odpowiedź na każde pytanie..

"Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26. kamienie na szaniec sprawdzian.

Sprawdzian z lektury Clive Staples Lewis pt. "Opowieści z Narnii.. Sprawdź, jak dobrze pamiętasz tę lekturę!. 31 grudnia.. d) na głowie miał złoty kaptur.. Proponuję zatem, aby uczniowie nie notowali pytań, tylko od razu same odpowiedzi.. Poprosili Aslana, aby pomógł im wrócić.. siostrzeńcem.. Lewis, "Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa" - oto quiz dla naprawdę doświadczonych Narnijczyków.. Zaproszony przez kuzyna na Wigilię, Scrooge: a) zgodził się z radością, b) niegrzecznie odmówił wizyty, c) grzecznie odmówił wizyty, d) zgodził się niechętnie.. 2 Stary Testament otwiera /1 A. Księga Wyjścia B. Księga Rodzaju C. Ewangelia wg św. Marka D. Ewangelia wg św. Mateusza Zad.. 2.Kto przyszedł z życzeniami do Scrooge'a?. W podanym fragmencie występują: a) karzeł, Edmund, dwie kobiety.. 6.kIm byl golowny bohater 7. zaprowadzil Scrooge`a" a) Do domu siostrzenca i domy pomocnika Boba b) Na grob Scrooge c) Do domu Marlea i siostrzenca d) Pokazal mu wlasne.Sprawdzian Opowieść Wigilijna.. Sprawdź, czy do arkusza jest dołączona karta odpowiedzi.. Sprawdź, czy na kolejno ponumerowanych 20 stronach jest wydrukowanych 18 zadań.. a) dwoje, b) troje c) czworo.. Sprawdź, czy na kolejno ponumerowanych 20 stronach są wydrukowane 22 zadania.. Powodzenia!. a) Zuzanna b) Piotr c) Łucja d) Edmund 2) Jak brzmi imię autora książek z serii "Opowieści z Narni"?.

test do lektury kamienie na szaniec.Wykorzystujemy pliki cookies i podobne technologie w c. answer choices.tej formy sprawdzianu ), dlategoSeriale Emocje Internet Losowanie disney Dom Bajki Anime Lektury Przyroda.

Zostali wygnani z Narni.. Maksymalna liczba punktów: 25 1.. 2.Lew, czarownica i stara szafa".. Kto jako pierwszy poznał sekret szafy?. 25 grudnia.. Test ze znajomości lektury Karola Dickensa pt.. Podczas jakiej zabawy Edmund znalazł .Opowieści z Narnii.. Test składa się z 12 pytań.. Opisz zamieszczoną obok ilustrację.. Lektura w klasie 5.. Opowieść wigilijnaWielki "Opowieści z Narnii".. Ojciec skąpił mu rodzicielskich uczuć, a gdy był czeladnikiem cierpiał biedę.. Jaki świąteczny prezent Scrooge wysłał Cratchitom?. C. dziupla wśród korzeni wielkiego drzewa.. 1 .Akcja opowieści dzieje się: (1 punkt) 26 grudnia.. 4.Czyją twarz zobaczył Scrooge?. a) Piotra, Zuzannę i Łucję b) Białą .Opowieść o Ebenezerze stanowi tło do rozważań na temat ludzkiego życia, roli pieniądza w życiu każdego człowieka.. a) Zuzanna, b) Łucja, c) Piotr.. przyjacielem.. "Kamienie na szaniec" to: a) powieść przygodowa b) opowiadanie fantastyczne c) powieść historyczna d) opowieść reportażowa 26. kamienie na szaniec sprawdzian..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt