Charakterystyka hektora i achillesa na podstawie iliady

Pobierz

Ta pozorna anielskość jego oblicza zostaje silnie skontrastowana z okrucieństwem i brakiem litości, jakie determinują jego działania.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII w ,,Ilady,, około 500 słówCharakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. Nie okazuje ludzkich uczuć, Wyjątek stanowią dwie sytuacje.. Ciężko jednoznacznie ocenić postawę Achillesa.Jest odpowiedzialny.. 5 marca 2020 0 Przez admin .. To największy bohater Troi, niepokonany i szlachetny.. Achilles i Hektor są najdzielniejszymi herosami z dwóch walczących ze sobą obozów: Greków i Trojańczyków.. Epos, to "inaczej epopeja, jeden z głównych i najstarszy gatunek epiki.Obejmuje utwory najczęściej poetyckie (np. " Iliada"), rzadziej tworzone prozą, a ukazujące dzieje życia legendarnych, częściowo historycznych lub całkiem historycznych bohaterów, na tle wydarzeń przełomowych dla danego narodu, lub też .Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora.. .Zadanie: na podstawie fragmentu iliady homera scharakteryzuj Rozwiązanie:hector najstarszy z książąt trojańskich, ma żone i dziecko, odpowiedzialniejszy od parysa, umiał zarządzać, był uczciwy, waleczny i kochał swój kraj nosił typową zbroje dla trojan achilles najpotężniejszy z grackich wojowników, uparty i przekorny, był silny i nie dościgniony w bojach, śmierć mogła .W epopei Homera zatytułowanej "Iliada" nie możemy narzekać na brak bohaterów, którzy potrafią zapaść w pamięć czytelnika..

Na czym polega wina Edypa?Cechy eposu homeryckiego, na podstawie "Iliady" i "Odysei".

Hektor był człowiekiem bardzo odważnym co udowodnił przezwyciężając swój lęk i stając do walki z Achillesem.. Cechy eposu Akcja eposu rozgrywa się w przeszłości.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Rozwiń więcej.. Był gorącym patriotą i generalnie dobrym człowiekiem.Homer w ?Iliadzie?. (pojęcia,które powinny zostać wykorzystane: heros, Achilles, Hektor, Patroklos, Priam, epos homerycki, porównanie homeryckie, epitet stały, system wartości) 2.. Achilles to zatem heros, czyli inaczej pół bóg, pół- człowiek.. Iliada powstała najprawdopodobniej w VIII w. p.n.e. (a spisana została jeszcze później), natomiast zdarzenia opisywane w tym utworze sięgają kilkuset .1.Scharakteryzuj w odniesieniu do znanych ci fragmentu Iliady antyczny ideał wojownika.. Dba bardziej o dobro kraju niż o swoją sławę.. (392) Pan Tadeusz opis sytuacji polowania na niedźwiedzia.. Drukuj.Drugi z bohaterów, stojący po przeciwnej stronie barykady w stosunku do Achillesa, to Hektor.. Wie, co to strach, np. zdominował go w chwili, gdy zaczął uciekać przed Achillesem, lecz w końcu przełamał się i stanął do walki, w której zginął.Najmężniejszy wojownik grecki.. Do takich bez wątpienia należy Hektor, którego charakter najpełniej przejawia się podczas potyczek prowadzonych pod Troją..

Do chwili, gdy starli się w śmiertelnym… Czytaj dalej →Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".

2009-10-01 18:31:47 Napisz cechy Achillesa i Hektora 2015-11-02 15:51:25 Agamemnon porwał wcześniej Chryzeidę, córkę kapłana Apollina.. Podkreśla się zwłaszcza jego młodzieńczą, atletyczną sylwetkę i dziewczęce rysy.. Był on dzieckiem Priama i Hekabe, a także mężem i ojcem.. 82% Charakterystyka porównawcza Achillesa i HektoraO pochodzeniu Hektora niewiele wiemy.. (382)A oto cechy eposu, które odnajdziesz w Iliadzie (większość przykładów opiera się na fragmencie pojedynku Achillesa z Hektorem).. Nadludzką siłę zawdzięcza swojej matce, Tetydzie, która, gdy był niemowlęciem, zanurzyła całe jego ciało w Styksie.To Achilles dyktował warunki , nie zgodził się na propozycję wahającego się Hektora (w.261 -72), którego niezdecydowanie wynikało ze świadomości przewagi przeciwnika (w.124-5) i zdolności do samokrytyki (w.105-6) , której brakowało "temu drugiemu".. (408) Ciąg dalszy nowelki Katarynka.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa, drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Achilles i Hektor są głównymi bohaterami Iliady Homera.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Jego matką była bogini Tetyda..

Pomimo tego, że nie był bogiem łączył w swojej postawie męstwo z pięknem duchowym i fizycznym.Przydatność 65% Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII "Iliady".

2010-09-24 17:52:09 epitety i wyrażenia określające Achillesa i Hektora !. Wyróżniali się odwagą, walecznością i męstwem.Z reguły działa na własną rękę i z korzyścią dla siebie.. Oboje jednak, Achilles i Hektor, nie mają wpływu na swój los, gdyż ich działania determinują bogowie i to oni decydują o tym, jak potoczą się ich losy.. Achilles to dumny, świadomy własnej wartości mężczyzna, niesłychanie mężny i odważny.. Pokrzywdzony ojciec ubłagał swojego boga, by go pomścił, i Apollo zesłał na obóz grecki zarazę trwającą dziewięć dni.Charakterystyka Bilba Bagginsa - "Hobbit" (1 201) Pytania na ustny polski 2005 (821) Opis obrazu utworzonego w wierszu Juliana Tuwima - "Czereśnie" (564) Pojedynek Hektora z Achillesem (416) Ebenezer Scrooge - charakterystyka.. Zbroję specjalnie dla niego wykuł sam bóg Hefajstos.Charakterystyka zewnętrzna Achilles jest przystojnym i świetnie wprawionym w walce mężczyzną.. Hektor to prawy i szlachetny wojownik.. Oboje wsławili się w bitwie pod Troją, wzbudzając strach w wojownikach przeciwnika.. Ojcem jego był król Priam, władca Troi.. Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.. Głównymi bohaterami "Iliady" Homera są Achilles i Hektor.. Pierwsza, kiedy heros rozpacza po stracie przyjaciela, druga, kiedy wzruszony miłością Priama do syna, pozwala krolowi zabrac zwłoki Hektora..

Pierwszy z nich był synem bogini morskiej Tetydy i śmiertelnika Peleusa , drugi zaś wywodził się z rodu Priama - króla starożytnej Troi.Charakterystyka porównawcza Achillesa i Hektora na podstawie pieśni XXII Iliady.

Dokonał tego w szczególny sposób nie tylko bezpośrednio poprzez opisy obydwu postaci, ale też jakby bezpośrednio przedstawiając ich dążenie do walki i sam pojedynek.. skonfrontował dwóch bohaterów: Achillesa i Hektora.. Jest najwaleczniejszym i najsilniejszym z Greków.. W przeciwieństwie do Achillesa panuje nad emocjami i zachowuje rozwagę.. Hektor i Achilles to dwóch herosów, którzy reprezentowali wzorzec idealnego rycerza..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt