Opowiadanie po angielsku w czasie przeszłym

Pobierz

- Pływałem/ opalałem się/ grałem w siatkówkę.. Chodziłem po górach, odwiedziłem kaplicę czaszek i zwiedziłem Wambierzyce.. Opis dnia po angielsku: inne wyrażenia częstotliwości every month - co miesiącDodatkowo, opowiadania zazwyczaj dotyczą zdarzeń, które wydarzyły się już w czasie przeszłym.. Nie musisz wcale relacjonować konkretnych wydarzeń z Twojego życia.napisz opowiadanie po angielsku najlepiej w czasie przeszłym.. I didn`t know where I was.Nigdzie nie pojechałem i nie robiłem nic ciekawego.. Możesz również wzorować się gotowymi wypracowaniami, jakie opublikowaliśmy w tym dziale.24 December - Christmas Eve - wigilia (samo eve oznacza dzień przed, a więc w tym przypadku dzień przed Bożym Narodzeniem).. i prosiłabym z tłumaczeniem żebym wiedziała o czym jest.. W Wielkiej Brytanii i USA ważny jest tylko 25 grudnia, czyli Dzień Bożego Narodzenia.. I stayed in a guest house.Opowiadanie w języku angielskim.. Oznacza to tyle, że używany jest do opisywania zdarzeń przeszłych niemających skutków w teraźniejszości.. Question from @madzia2102 - Liceum/Technikum - Język angielski- Uwielbiałem/Nienawidziłem każdej minuty tego wyjazdu.. Poziom: Średnio zaawansowany (B1) I used to steal double-deckers Kiedy byłem dzieckiem, obserwowałem kierowców autobusów, marząc o byciu za kółkiem.. - Pojechałem tam pociągiem/ autobusem/ samochodem/ samolotem..

Opowiadanie pisz w czasie przeszłym.

Co jest najważniejsze w opowiadaniu?. Gdy kopałem doł na sadzonke znalazłem dziwną skrzynie pełną starych monet.. Czasami użyjemy w nim również czasu Past Perfect (czas zaprzeszły), jednak z jego użyciem nie należy przesadzać.. Dlatego zanim napiszesz opowiadanie, zrób na kartce plan, w którym zaznaczysz główne wydarzenia.. Czy ktoś mógłby mi sprawdzić to co do tej pory napisałam i poprawić?. Więc, to była świetna okazja, by spędzić trochę czasu przed telewizorem.. Ostatnią resztę dni spędziłem w domu, w tym czasie spotykałem się z moimi kolegami i koleżankami, grałem z nimi w siatkówkę Opisz swoje święta po angielsku.. Akcja!. Bardzo lubię grać w gry komputerowe, a zazwyczaj nie mam czasu grać w ciągu roku szkolnego.. Pamiętaj, że opowiadane zdarzenia mogą być prawdziwe, albo wymyślone!. Wpadłem na świetny pomysł aby zasadzić swoje własne drzewko.. Opowiadanie może być obojętnie o czym, byle było trochę dłuższe Z góry dziękuję, daje najW wrześniu wyjechałem na tydzień z rodzicami w góry, było wspaniale.. Może być nawet nie zgodna z prawdą ale żeby chociaż była ; )))) Odwdzięcze się !. Przed napisaniem opowiadania zdecyduj się na rodzaj narracji.Opowiadania w języku angielskim piszemy zwykle w czasie Past Simple (czas przeszły prosty)..

Nie długie opowiadanie o świętach, w czasie przeszłym.

Opowiadanie o wydarzeniu z przeszłości używając czasu present simple present continous i past perfect (od 120-150 słów) +2 głosów 25,294 wizytOpowiadania w języku angielskim piszemy zwykle w czasie Past Simple (czas przeszły prosty).. długość też dowolna byleby nie 4-5 zdań.. Przyjmę każdą wersję.. Opisz swoje święta po angielsku.Czas przeszły prosty (Präteritum) to czas analogiczny do angielskiego Past Simple - służy on do przedstawiania wydarzeń z przeszłości, nie wiąże on ich jednak z teraźniejszością.. Warto użyć mowy zależnej, cytatów, bądź krótkich dialogów - to wszystko wpłynie na większą liczbę punktów przy ocenie naszej pracy.Zad.1 Napisz opowiadanie po j.angielskim w czasie PRZESZŁYM i przetłumacz je na j.polski.. W jednej chwili wpatrywałem się w czerwony dwupokładowy autobus, a w następnej skoczyłem na pokład.po czasowniku "być" (to be) I am always late for work.. Używaj czasów: Past Simple - w tym czasie opisuj główne wydarzenia opowiadania; Past Continuous - tego czasu używaj do stworzenia tła opowia­dania; Past Perfect - w takich formach opisz to, co wydarzyło się przed czasem akcji.. Opowiadanie może zawierać elementy fantastyczne i może być sci-fi.. 0 0 młodddaOpowiadanie o wydarzeniu z przeszłości używając czasu present simple present continous i past perfect (od 120-150 słów) - Zalicz.net - Rozwiąż każde zadanie domowe!.

Opisz swoje święta po angielsku.

na dowolny temat ma byc poprostu ciekawe.. Siedziałem w domu większość czasu grając w gry komputerowe.. Nie długie opowiadanie o świętach, w CZASIE PRZESZŁYM (używając presetn simple) O I WIGILII I DNIU PO NIEJ!. Czasami użyjemy w nim również czasu Past Perfect (czas zaprzeszły), jednak z jego użyciem nie .Podczas ich trwania można w różny, ciekawy sposób spędzać wolne chwile.Napisz opowiadanie w czasie przeszłym po angielsku.. DAJE NAJ!Z reguły opowiadania piszemy w czasie przeszłym, tak więc przydatne będą tu następujące czasy: Past Simple (opis wydarzeń), Past Continuous (opis tła wydarzeń), Past Perfect (opis akcji, które wpłynęły na jakieś wydarzenie).. Zmień je na czas PRZESZŁY !. Napisałam trochę, ale dalej nie potrafię.. k.stencel Użytkownik 10 lat temu Ewa_G1967 - Swietna odpowiedź.. 1 ocena | na tak 100% 1 0 Odpowiedz Odpowiedzi młoddda odpowiedział (a) 25.03.2012 o 16:00 proszę przynajmniej kawałek bo nie mam pomysłu, a i zapomniałam ma ono zawierać od 50-80 słów .. - 10 lat temu +3Opowiadanie - Past Simple.. Opowiadanie nie musi być długie ale i nie za krótkie.. między czasownikiem pomocniczym a głównym czasownikiem I have always worked very hard.. 25 December - Christmas .Przykładowy opis dnia po angielsku.. Zad.2 Napisz po angielsku o jakimś wynalazku jak go wynaleziono o i kto.Nie umiem czasów przeszłych, a mamy napisać opowiadanie..

Używaj czasów:Heyy, muszę napisać opowiadanie po angielsku w czasie przeszłym.

Zaniosłem ja z rodzicami do muzeum.Zanim rozpoczniesz pisać swoje opowiadanie po angielsku, zapoznaj się z zasadami jego pisania oraz stylem, jaki należy w nim zachować.. Teraz miałem się dowiedzieć, jak to jest być kierowcą autobusu.. Co ciekawe, ten dzień obchodzony jest bardzo mocno w Polsce, ale w krajach anglosaskich już nie.. - Poznałem tam nowych przyjaciół..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt