Opowiadanie lektury ten obcy

Pobierz

"Do niej wszyscy się uśmiechają" - pomyślała i, jak to jej się często w stosunku doAkcja powieści "Ten Obcy" rozgrywa się podczas wakacji we wsi Olszyny.. Jaki wpływ miał Zenek na załogę wyspy .. W układaniu mostku pomagały im Pestka Ubyszówna i Ula Zalewska.6 klasa-napisz opowiadanie na temat:dalsze losy przyjaźni piątki bohaterów ten obcy, 2011-10-26 21:19:43; na polski mam napisać opowiadanie na temat lektury Ten obcy 2011-01-10 17:36:43; napsize mi ktosw opowiadanie rodzialu "obcy sie zjawia " Ten obcy 2009-11-21 12:42:23; Napisz opowiadanie o jednej przygodzie z lektury "Ten obcy " 2010-10-23 21:49:39.. "Ten obcy" - streszczenie powieści Ireny Jurgielewiczowej "Ten obcy", streszczenie którego przygotowaliśmy, to lektura uzupełniająca w VI klasie szkoły podstawowej.. Dom był mały, skromny, ale za to z pięknym ogródkiem.. Chłopiec podbiegł i poadli sobie w objęcia.. a. zniknięcie Dunaja.. b. groźby Wiktora i Władka.Ten obcy - streszczenie szczegółowe.. rozgrywa się w osadzie Olszyny.. Pewnego dnia Marian, Julek, Pestka i Ula poszli do Zenka na wyspę, aby dać mu jedzenie.. Zenek rozpakował się i poszedł z wujkiem poznać nowych sąsiadów.Dalsze losy bohaterów powieści "Ten obcy".. a. dzielna walka Zenka z chuliganami.. b. rozpaczliwy skowyt psa.. Pewnego dnia w ich enklawie pojawia się nowa postać.Ten obcy - streszczenie szczegółowe..

przy okazji omawiania lektury pt. "ten obcy" 1. spacer Uli z Dunajem.

Zenkowi wydawało się, że podróż nigdy się nie skończy.. Przyczyną ucieczki chłopca, był zamiar odnalezienia wujka.. Ich zdaniem należy sprawdzić kim jest nieznajomy.. Dzieci postanawiają, że nowy kolega pozostanie na wyspie do czasu jego wyzdrowienia.. Z kuchni dobiegało go szuranie fajerek, lecz chłopiec nie ruszał się, wspominając wczorajsze wydarzenia.. Dorastająca młodzież często spotyka się na wysepce, gdzie dyskutuje o ważnych dla niej sprawach i zwierza się ze swoich problemów.. 2. napaść Wiktora i Władka na zwierzę.. ?Opisz najciekawsze wydarzenie z powieści "Ten Obcy".. Monotonię letniego wypoczynku na wsi przerywa niespodziewane pojawienie się obcego chłopca na ich ulubionej wysepce.. Streszczenie.. 3. pojawienie się Zenka.. Wakacje właśnie dobiegały końca i każde z dzieci wracało do swoich miast.. Budują mu prowizoryczny szałas z miejscem do spania i przynoszą z domu skromne posiłki.. Chłopiec podbiegł i poadli sobie w objęcia.. Po przywitaniu ruszyli autobusem do domu wuja.. Chłopak zaczął niepewnie rozglądać się za wujkiem, po chwili usłyszał wołanie: - Tutaj!. W pobliżu osady Olszyny na rzece Młynówce jest niewielka wyspa, która powstała w wyniku ostatniej powodzi.. Przyrzekają sobie, że sprawa Zenka pozostanie ich tajemnicą, której nie zdradzą nikomu.Pewnego dnia podczas wyprawy Mariana, Julka, Pestki i Urszuli do sklepu, paczka przyjaciół złapała Zenka na kradzieży jabłek w sadzie..

Chłopiec podbiegł i poadli sobie w objęcia.Przydatność 65% Dalsze losy Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".

Ula zaś wybaczyła ojcu i zamieszkała z nim w Olszynach.Obcy jest bardzo małomówny, nawiązuje jednak ciche porozumienie z Ulą.. Przybysz jest chory, ma przebitą szkłem stopę, która sprawia mu wiele bólu.. a. znęcanie się nad Dunajem.. Chłopak zaczął niepewnie rozglądać się za wujkiem, po chwili usłyszał wołanie: - Tutaj!. Pisarka nigdy nie zaprzeczała, że historię Zenka i czwórki przyjaciół oparła na autentycznych wydarzeniach, a pomysł na książkę zrodził się pod wpływem pewnego chłopca, który przed wojną wędrował po Polsce.Tematy Wypracowania z Polskiego Lektura "Ten Obcy" Będę miała nie dlugo wypacowanie klasowe z lektury " Ten Obcy " Chętnie bym się przygotowała ale nie wiem jakie moga być Tematy Wypracowania .. W pewien pochmurny, deszczowy dzień Julek i Marian (dwaj cioteczni bracia) wybierają się do swej koleżanki Pestki.. Jednak wreszcie pocią dotarł do Tczewa.. Dwaj bracia cioteczni, Marian Pietrzyk i Julek Miler, przynieśli ze wsi żerdzie i ułożyli z nich kładkę, prowadzącą na wysepkę.. Jej bohaterami jest czwórka przyjaciół: Ula, Pestka, Julek i Marian.. Pomyślał, że po wrażeniach, związanych z pojawieniem się Zenka, wszystko będzie nudne.Streszczenia.pl » Lektury » Ten obcy Ten obcy - streszczenie Czwórka przyjaciół - Ula Zalewska, Patrycja "Pestka" Ubyszówna, Julek Miller i Marian Pietrzyk - ma w Olszynach swoje ulubione miejsce zabaw i spotkań - małą wysepkę, która powstała na Młynówce w wyniku ostatniej powodzi.Z którą z postaci lektury Ten obcy nabardziej chciałbyś się zaprzyjaźnić i dlaczego.Opisz charakter wybranej postaci..

Sprawozdanie z lektury "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej Charakterystyka Mariana(Ten obcy) Julek i Marian - charakterystyka bohaterów lektury "Ten obcy"W powieści przedstawiła autorka wakacyjne przygody czwórki przyjaciół.

Jej książka to ciekawa opowieść o przyjaźni i pierwszej miłości, ale też o problemach rodzinnych młodzieży.Książka opowiada o problemach związanych z miłością oraz wyzwaniach związanych z dorastaniem wśród młodzieży.. "Ten obcy" - dalsze losy bohaterów Dalsze losy czwórki głównych bohaterów powieści "Ten obcy" Ireny Jurgielewiczowej według mnie potoczyły się szczęśliwie.. ściągaj 60% 75 głosów Książka opowiada o przygodach, grupy przyjaciół: Uli, Mariana, Pestki i Julka.. Bardzo tęskniła za swoimi przyjaciółmi.. Marian, Julek i Pestka wrócili do Warszawy, a Zenek zamieszkał razem ze swoim wujem w Tczewie.. Moim zdaniem najciekawszym wydarzeniem w książce "Ten Obcy" jest fragment, gdy Zenek uratował małe dziecko przy sklepie.. Ula zamieszkała z tatą w Olszynach i zaakceptowała jego nową żonę.Ten obcy - streszczenie, plan wydarzeń.. Ula siedziała w kuchni pijąc herbatę i rozmyślając.. zadanie dodane 12 listopada 2011 w Język polski przez użytkownika m127 ( -100 ) [Szkoła podstawowa]Opowiadanie- jedną historie Zenka i załogi z "Ten Obcy" zadanie dodane 15 listopada 2010 w Język polski przez użytkownika Gosik166 ( -4,230 ) [Szkoła podstawowa] ten-obcyTEN OBCY, Irena Jurgielewiczowa 6 Stała przy stole, śmiejąc się.. "Obcy" początkowo z niechęcią przyjmuje troskę dzieci, wyjątkiem jest Ula, którą chłopiec darzy nadzwyczajnym zaufaniem i sympatią.Opracowanie lektury "Ten Obcy" - krótko 1) Wspólne wakacje 2) Tajemniczy chłopiec na wyspie 3) Rozmowa Uli i Zenka 4) Poszukiwanie Wujka 5) Zenek - Bohaterem 6) Kradzież jabłek 7) Odejście Zenka i jego powrót 8) Pomoc Doktora Zalewskiego 9) Odnalezienie Wujka Zenka 10) Wyznanie miłości i pożegnanie- To był wujek Antoni..

Głównymi bohaterami tej książki jest grupa przyjaciół spędzających tam wakacje oraz nieznajomy chłopak, który niespodziewanie pojawił się na wyspie - ulubionym miejscu spotkań przyjaciół.Dalsze losy Zenka Wójcika z lektury "Ten Obcy".

Bardzo się zdziwili, gdy go tam nie zastali.Ten Obcy(przygody "załogi") Chłopiec, który nie zdradza przyczyny swej wędrówki ani powodów swego ukrywania się, fascynuje dzieci, a szczególnie oddanego całym sercem Zenkowi Julka.. Chcą jej powiedzieć, że ktoś obcy pojawił się na ich wyspie.. Zenkowi wydawało się, że podróż nigdy się nie skończy.. Obok tej wsi płynęła rzeka Młynówka, na której po powodzi powstała wyspa połączona brzegiem jedynie poprzez przewrócone drzewo.. Zawstydzony Zenek bagatelizuje kradzież, nie przyznaje się, że do tego czynu zmusił go głód.Stworzenie sytuacji motywacyjno-problemowej (nawiązanie do tematu lekcji): • Nauczyciel informuje uczniów, iż dzisiejsza lekcja będzie dotyczyła problematyki książki Ten obcy.. Ula zauważyła ze zdziwieniem, że ojciec uśmiecha się także.. Jednak wreszcie pocią dotarł do Tczewa.. "Obcy się zjawia".. Następnego dnia Julek obudził się wcześnie rano i przez jakiś czas leżał w łóżku.. Wysiedli po długiej, męczącej podróży, na przystanku, na obrzeżach miasta.. Wracając do domu .muszę napisać opowiadania pt "w obronie dunaja" według poniższego planu..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt