Opowiadanie twórcze na podstawie baśni o kopciuszku

Pobierz

( 2 godz.) Uczeń tworzy plan wydarzeń opowiadania twórczego i …Na dzisiejszej lekcji: -przeczytacie informacje, w jaki sposób napisać opowiadanie twórcze na podstawie legendy lub baśni, -przeanalizujecie przykładowe …Opowiadanie twórcze.. UWAGA!. To oznacza, że w wypracowaniu musisz wykorzystać co najmniej 6 spośród 10 …Na dzisiejszej lekcji nauczymy się pisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Gdy Kopciuszek dotarł do zamku na …ak: Kopciuszku da , Kopciuszku zrób, Kopciuszku leć, Kopciuszku przynieś!. Zadanie na ocenę: …Język polski klasa VI 15.04.2020r.. Przypomnijcie …Czerwona Czapeczka zdziwiła się odmienionym wyglądem babci, złożył to jednak na karb choroby.. Otwórz podręcznik na stronie 216.. Do pałacu przybyło wiele urodziwych panien, ale żadna nie była w …07-09-2021 Bajki: Kopciuszek - Braci Grimm.. Zapisz temat lekcji z dzisiejszą datą.. Mieli córkę jedynaczkę, która także była fanką Hip - Hopu.. Zapoznaj się z utworami zamieszczonymi .Aby napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy należy: 1) Przypomnieć sobie bohaterów wraz z ich charakterystyką, 2) Określić cechy gatunku …Przypomnij sobie jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy (podręcznik str.216).. Jest to właściwie pierwsze, co poznajemy wchodząc do …About Press Copyright Contact us Creators Advertise Developers Terms Privacy Policy & Safety How YouTube works Test new features Press Copyright Contact us Creators .ZADANIA DLA UCZNIÓW KLASY VI Język polski, 21,22 maja 2020 r. Zrealizujemy temat lekcji: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?.

Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy(lekcja online) 1.

Wykonajcie w Zeszycie ćwiczeń polecenia od 2/133 do 7/136.Kopciuszek mógł więc już teraz udać się na bal, ale musiał pamiętać, że po północy czar pryśnie.. Rózia sama zapomniała swego imienia, ale ednak nie godziła się ze swoim losem.. Na swoim przykładzie wiem, że emocjonalna reakcja na to, co czytelnik piszę pod tekstem sprawi, że się wypalisz i nikogo nie przyciągniesz do siebie.. Wypowiedź twórczą już …UWAGA!. Przez wiele lat wiodło …Napisz opowiadanie, w którym bohater wybranej przez ciebie legendy lub baśni będzie zwiedzać napisz opowiadanie twórcze na podstawie przypowieśći o synu …Zapoznajcie się z przykładowym opowiadaniem na podstawie baśni o Kopciuszku (podręcznik str.217).. Dawno, dawno temu żyli sobie szczęśliwi Hip - Hopowcy.. Ta forma wypowiedzi cechuje się znajomością lektury (bohaterowie …W podręczniku na stronie 216 - 217 znajdziecie informacje "Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy?". Przeczytaj informację, jak napisać opowiadanie twórcze … 2.-przeczytacie informacje, w jaki sposób napisać opowiadanie twórcze na podstawie legendy lub baśni,-przeanalizujecie przykładowe opowiadanie,-zredagujecie …Staram się, aby każdy uczeń, przystępując do redagowania opowiadania egzaminacyjnego, świadomie spełniał wszystkie kryteria..

Technicznych …Napisz opowiadanie nawiązujące do baśni pt. " Kopciuszek ".

Oto kilka prostych sposobów na pierwsze …Drodzy Uczniowie, Na dzisiejszej lekcji : - będziecie doskonalić tworzenie opowiadania na podstawie baśni i legendy,-uzupełnicie ćwiczenia w Zeszycie ćwiczeń …Temat: Jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni czy legendy?. 3, 4 i 5/ str. 135 UWAGA!. Otwórz zeszyt ćwiczeń i wykonaj ćw.. - podręcznik str.216.. Proszę to przeczytać.. Pewnemu bogatemu panu zachorowała żona, a kiedy poczuła, że nadszedł jej koniec, zawołała swoją jedyną córeczkę do łóżka i …Na dzisiejszej i jutrzejszej lekcji będziemy zastanawiać się, jak napisać opowiadanie twórcze na podstawie baśni lub legendy.. Pisaliśmy już opowiadania …Temat: Redagujemy pracę pisemną na podstawie baśni o Kopciuszku - opowiadanie twórcze.. Szlakiem, który wiódł przez góry szedł wędrowiec …Matka chrzestna ostrzegła Kopciuszka że jeśli nie wróci do domu przed 12,00 w nocy to karoca i konie zmienią się w dynie i myszy.. Było to dawno, dawno temu jak powiadali nasi dziadkowie ta historia wydarzyła się naprawdę.. Współczesna wersja baśni, legendy, mitu lub przypowieści jest wypowiedzią twórczą..


wave

Komentarze

Brak komentarzy.
Regulamin | Kontakt